Sme slovenskí misionári Roman a Barča Lachoví. Máme šesť detí - Izrael (14), Dakota (12), Malakai (10), Sinai (7), Levi (4) a Nehemiáš (2). Od roku 2011 do 2018 sme boli na misií v indiánskej rezervácií Lower Brule. V súčasnosti bývame na Slovensku a venujeme sa rozvoju zahraničnej misie a mobilizovaniu Cirkvi k zapojeniu sa do Veľkého poverenia. Kontaktovať nás môžeš na náš email: hawran(at)hawran.org

Čo robíme?

"Misijný mobilizátor je kresťan, ktorý roznecuje v ďalších kresťanoch aktívny záujem o zasiahnutie sveta."

Božie srdce bije pre stratených a každý jeden z nás potrebuje nájsť svoju úlohu v naplňovaní Veľkého poverenia. Boh nás povolal naspäť na Slovensko, aby sme pomohli Cirkvi na Slovensku práve cez mobilizáciu.

Pracujeme v tíme ľudí, ktorým horí na srdci zahraničná misia. Spolu vedieme kurzy Kairos a pripravujeme ďalšie kurzy a misijné materiály, plánujeme a nahrávame pravidelné podcasty, staráme sa o priebeh online misijných modlitieb a venujeme sa rozvoju rôznych misijných oblastí, ktorým sa na Slovensku doteraz nikto nevenoval. Je nás však len malá hŕstka takých, ktorí sa mobilizácii môžu venovať naplno, lebo sú do nejakej miery podporovaní finančne. Pre nás osobne by bolo nemožné popri sekulárnej práci a rodine rozvíjať oblasť misie na Slovensku. Preto sme nesmierne vďační každému, kto nás podporuje a predsa sa modlíme za viacerých, ktorí by začali podporovať toto misijné úsilie a tak by sme sa stali finančne sebestačnými a mohli sami podporovať viacerých, ktorí sa naplno vkladajú do misie.

Kurz Kairos je vhodný pre kresťanov všetkých vekových kategórií, ktorí chcú brať Božie poslanie vážne a hľadať praktické spôsoby, ako sa aktívne podieľať na napĺňaní Božieho plánu. Viac info nájdeš na našej podstránke Kairos, alebo v brožúre a na Facebook/kairos. Prihlásiť sa na najbližší kurz môžeš TU.

Každý deň si môžete vypočuť minútový podcast, v ktorom predstavíme jednu najmenej zasiahnutú etnickú skupinu podľa kalendára joshuaproject.net, aby sme sa mohli spolu modliť za svet. Nájdete ho na spotify alebo apple podcastoch. Raz za mesiac vychádzajú dlhšie podcasty na rôzne misijné témy. Vypočuj si rozhovor s Jojom o etnických skupinách.

Každý utorok večer sú otvorené misijné modlitby cez ZOOM. Prihlásiť sa na ne dá medzi 21.00 a 22.00 na TEJTO LINKE s použitím hesla 613695.
Zakaždým sa modlíme za štyri konkrétne potreby zo štyroch oblastí. Prvou je štát podľa kalendára Operation World, ďalšou je slovenská misijná organizácia alebo cirkevná denominácia, treťou je najmenej zasiahnutá etnická skupina podľa kalendára JoshuaProject.net a na záver sa modlíme za potreby jedného slovenského misionára, prípadne jeho rodinu.

SMS - Slovenská Misijná Sieť spája ľudí z rôznych denominácii, ktorí majú rovnaký cieľ. Túžia vidieť ako je Cirkev na Slovensku aktívne zapojená do napĺňania Veľkého poverenia. Aj ty môžeš byť súčasťou SMS, ak ti leží na srdci zahraničná misia. Napíš nám email na hawran(at)hawran.org a budeme ťa informovať o spoločných stretnutiach SMS a plánovaných akciách.

V skratke o Romanovi a Barči

Roman, prezývaný aj Hawran, sa narodil v Bratislave, kde vyrastal so svojou sestrou a rodičmi v mestskej časti Vrakuňa. Potom, čo skončil Strednú polygrafickú školu a civilnú službu, sa oženil s Barborou, prezývanou Barča. Už v tom čase verili, že ich Boh povoláva na misiu.

Keď sa im narodil prvý syn Izrael a Barča následne doštudovala Fakultu informatiky, matematiky a fyziky, odišli na rok na biblickú školu do Dánska. Vďaka novootvorenému predmetu misia, dostali príležitosť viesť skupinku študentov na štvortýždňový misijný výjazd do Tanzánie. Následne na to začali komunikáciu s hlavným pastorom Re*Creation Center v Oglala, ktorá sa nachádza v najchudobnejšej indiánskej rezervácii Pine Ridge v Južnej Dakote, USA.

Vďaka tomu kontaktu sa im otvorili dvere k službe v inej indiánskej rezervácii Lower Brule, kde strávili sedem rokov na misii. Tu je jeden z mnohých rozhovorov, ktoré Roman nahral o svojej službe medzi Indiánmi.

V roku 2018 si ich Boh povolal naspäť na Slovensko, aby pomáhali vysielať ďalších misionárov. Roman s rodinou sú finančne podporovaní najmä zo Slovenska a to jednotlivcami a tromi cirkevnými spoločenstvami. Zastrešuje ich kresťanské spoločenstvo Apoštolskej cirkvi v Bratislave (Bratislava City Church).